Zprávy

kostel Slavkovice

Pouť PRO ŽIVOT

Lékárníci pro život, z.s.

V sobotu 10.6.2017 ve Slavkovicích a ve Žďáře nad Sázavou proběhne pouť pořádaná spolkem Lékárníci pro život.

Program:

– 10:30 mše sv. v kostele Božího milosrdenství a sv. Faustyny ve Slavkovicích, po skončení (v případě zájmu) možnost křížové cesty venku za kostelem,

– oběd ve Žďáře nad Sázavou,

– 14:00 prohlídka Zelené hory (poutní kostel sv. Jana Nepomuckého) ve Žďáře nad Sázavou.

Na pouť jsou zváni příznivci ochrany života od početí do přirozené smrti.

 Vlaďka Dudová, sekretářka LPŽ, z.s.

 

Polské lékárny pro život neprodávají antikoncepci, odvolávají se na výhradu svědomí

Filosofie tzv. lékáren pro život staví na výhradě svědomí a v jejich sortimentu chybí antikoncepce. Takových lékáren je v sousedním Polsku stále více. Neprodávají ani kondomy nebo tzv. „pilulky po“. Podporuje je Sdružení polských katolických lékárníků.

„Jestli hledáš práci nebo praxi v lékárně pro život, která bude respektovat tvoje svědomí, kontaktuj nás,“ vybízí na stránkách Sdružení polských katolických lékárníků předsedkyně Małgorzata Prusaková. Eviduje zájem z celého Polska. Zdůrazňuje, že lékárník by měl mít možnost při odmítnutí prodeje antikoncepce odvolat se na výhradu svědomí. Klient by to měl respektovat a obrátit se na jinou lékárnu.

To však kritizuje Polské sdružení pro antidiskriminační zákon, podle nějž takové právo zákon nezná. Rezoluce Parlamentního shromáždění Rady Evropy z roku 2010 o výhradě svědomí se údajně v Polsku netýká farmaceutů, ale pouze lékařů.

Převzato z http://hnutiprozivot.cz 5.4.2017

 

Psalo se o nás

V Katolickém týdeníku č. 45 (1.-7. listopadu 2016) byla tematická dvoustránka věnována výhradě svědomí. Paní redaktorka Kateřina Šťastná při její přípravě oslovila i předsedu a místopředsedkyni našeho spolku. Jeden ze čtyř příspěvků tohoto tématu lze najít i na stránkách www.katyd.cz:

http://www.katyd.cz/clanky/delat-osvetu-za-pultem-lekarny.html

V čísle 38 časopisu Milujte se! vyšel na stránkách 50-56 rozhovor s místopředsedkyní našeho spolku Mgr. Petrou Zahradníčkovou. Časopis si můžete prohlédnout i stáhnout ze stránek www.milujte.se:

http://www.milujte.se/view.php?nazevclanku=milujte-se-kompletni-cislo-382016-ke-stazeni&cisloclanku=2016080001

Zpráva z Francie

Ministryně pro rodinu Laurence Roszigatová navrhuje úředně zakázat všechny internetové portály, které bojují proti potratům, jako „extremistické“.

(převzato z časopisu Immaculata č. 147, 5/2016, s. 29)

Členská schůze 22.10.2016

V sobotu 22.10.2016 proběhla členská schůze spolku Lékárníci pro život, z.s. Kromě schvalování suchých formalit proběhla i volba výboru a na závěr zbyl i čas na živou diskusi.

 

Zpráva z pouti PRO ŽIVOT

Děkuji všem účastníkům pouti PRO ŽIVOT. Setkání to bylo dle reakcí zúčastněných i organizátorů příjemné a osvěžující. Sešlo se nás asi patnáct, ne jen členů spolku, dospělí i děti. Po mši svaté si mnozí prošli i branou milosrdenství. Pak jsme dopřáli i tělu dobrý oběd. Kolem 14h jsme se z Velehradu přesunuli do Napajedel. Po krátké modlitbě u hrobu Aničky Zelíkové jsme se vyfotili, rozloučili a vyjeli k domovům.

 

POUŤ LÉKÁRNÍKŮ PRO ŽIVOT A JEJICH PŘÍZNIVCŮ

MÍSTO KONÁNÍ: VELEHRAD, NAPAJEDLA ČAS: SOBOTA 16. DUBNA OD 9:00 HODIN DOPRAVA: VLASTNÍ PROGRAM: 9 hod.: Mše sv. na Velehradě – současně bude probíhat pout k 6. výrocí úmrtí kardinála Tomáše Špidlíka. Na Velehrade je také otevrena SVATÁ BRÁNA ROKU MILOSRDENSTVÍ. Po skoncení mše sv. se setkáme u kaple Cyrilky. do 13 hod.: Obed nebo obcerstvení a sdílení na Velehrade. Poté odjezd do Napajedel – cca 20 km. 14 – 15 hod.: Návšteva a modlitba u hrobu Anicky Zelíkové v Napajedlech – prosba o její prímluvu za náš spolek a za lékárníky, aby sloužili svým povoláním životu a podporovali jej. pozvánka na pouť 16.4.2016

POSTKOITÁLNÍ ANTIKONCEPCE DOSTUPNÁ BEZ OMEZENÍ!?

Poté, co se v dubnu dostala do lékáren na volný prodej nová „pilulka po“ ellaOne, nezůstali pozadu ani výrobci starších přípravků Postinor a Escapelle a zasadili se na SÚKLu (Státní ústav pro kontrolu léčiv) o změnu v registraci ve smylu uvolnění k prodeji bez jakýchkoli omezení. Postup to byl velmi rychlý a nestandardní, protože tentokrát není třeba čekat ani na „přebalení“ přípravků a lze je vydávat komukoli i zásilkovým prodejem i s původním nápisem tj. v obalu, na němž je stále uvedeno „výdej léčivého přípravku možný i bez lékařského předpisu s omezením“, a to po dobu 180 dnů od 19. 5. 2015, kdy byly uvolněny. Viz http://www.sukl.cz/leciva/zmena-registrace-leciveho-pripravku-escapelle-por-tbl-nob a http://www.sukl.cz/leciva/zmena-registrace-leciveho-pripravku-postinor-2-por-tbl-nob

SETKÁNÍ VE ZLATÝCH HORÁCH

10.05.2014 se na poutním miste Panny Marie Pomocné u Zlatých Hor konalo setkání pro-live lékárníků v jejich sympatizantů. Pořádajícím was Spolek Lékárníci pro život. OLYMPUS DIGITAL CAMERA

PRÁVO NA LÉKÁRNÍKŮ VÝHRADU Svědomí BRÁNÍ vykonu EUTANÁZIE

Holandští lékaři provádějící eutanázii narážejí Stále častěji na Problém se nákupem nezbytných farmakologických prostředků. Lékárníci Jim JE totiž odmítají vydat s ODKAZEM na výhradu Svědomí. Uvedl, aby Holandský televizní programový Altijd Wat Monitor, věnovaný Právě Teto problematice. Více než Polovina lékařů z kliniky pro eutanázii se zavádějícím Jménem „Vita“ přiznala, ZE lékárníci Casto odmítají vydat farmaka nezbytná k Provedení eutanázie. Nejčastěji se odvolávají na náboženské přesvědčení Nebo na kontroverzní případy, Které JSOU V rozporu s právem, Jako usmrcování lidi trpících demencí Nebo psychickými chorobami. Jedna z holandskych levicových stráň Už vystoupila s požadavkem odebrat lékárníkům právo na výhradu Svědomí. Za jeho zachování Však bojuje sdružení holandskych farmaceutů. Jak zdůrazňují, lékárna JE ze Své podstaty obchodem s léčivými substancemi Nikoli s prostředky působícími smrt. Zpráva z Radia Vatikán 30.4.2014 http://www.radiovaticana.cz/clanek.php4?id=20104 K tomuto článku bych Jen podotkla, Zé čeští lékárníci Zatím Sice nemusí opravném výdej přípravků k eutanázii, pivo uplatňovat výhradu Svědomí Entry. v Souvislosti s Hormonální antikoncepcí JE Jim v praxi bráněno pokud se o do pokusí dolehne NA SV těžce Nevole vedoucích ČI majitelů Lekáreň stejně Jako řadových kolegů. V Teto Věci by se Členové sdružení LPZ rádi zasadili o zlepšení Situace.

Nebylo nic nalezeno

Omlouváme se, ale v požadovaném archivu nebyly nalezeny žádné výsledky. Možná Vám pomůže použít hledání.